Ekonomi

PayFix BankPozitif’i Satın Aldı

Elektronik Para ve Ödeme Şirketi PayFix, BankPozitif’i resmi olarak satın aldığını duyurdu.

Türkiye’nin tanınmış girişimcilerinden Erkan Kork, BankPozitif’i satın aldığını duyurdu. Değişen ve yenilenen finans departmanında özgün bir vizyon hedefleyen Erkan Kork, “Yaptığımız her yatırım, attığımız her adım, ülkemizin ekonomik ve sosyal geleceğine destek olmaktır. Bu hedef ve inancımızı sergilemeye devam edeceğiz. tüm çalışmalarımızda.”

“Yaptığımız her yatırım, attığımız her adım, ülkemizin ekonomik ve sosyal geleceğine destek olmaktır.”

BankPozitif’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Kork, “BankPozitif olarak vizyonumuz finansal hizmetlerde yeni standartlar belirlemek ve öncülük etmektir. Türkiye’nin 100. yılında bu yatırımla banka olarak kararlılığımızı sürdürüyoruz” dedi. Ülkemizi hem yerel hem de global finans dünyasında zirveye taşıyoruz.Türk ekonomisine olan sarsılmaz inancımız ve bu topraklardaki potansiyelin farkındalığıyla yarının finansal ortamını bugünden şekillendiriyoruz. Ülkemizin tarihi ve kültürel varlıklarının yanı sıra güçlü ekonomik geleceğine de sahip olan bu satın almanın ülkemiz için yeni bir kilometre taşı olacağına inanıyoruz. Banka olarak bu süreçte ülkemizin ekonomik kalkınmasına destek olmak için var gücümüzle çalışacağız. Yenilikçi finansal analizlerimiz, dijital dönüşüm projelerimiz ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine olan bağlılığımızla Türkiye’nin 100. yılında ülkemizin ekonomik büyümesine değer katmayı hedefliyoruz. Bu konuda önceliğimiz istikrarlı ve sürdürülebilir büyümeyi desteklemektir. Teknolojik ve yenilikçi yatırımları artıracağız. Ülkemizi küresel rekabette daha güçlü bir konuma getirmek için bu süreçte Türkiye’nin ekonomik yükselişine daha fazla katkı sağlamak ve finansal altyapısını güçlendirmek misyonunu da üstlendik. Yaptığımız her yatırım, attığımız her adım, ülkemizin ekonomik ve sosyal geleceğine destek olmaktır. Bu amacımızı ve inancımızı tüm çalışmalarımızda ortaya koymaya devam edeceğiz” dedi.

Daha önce yabancı yatırım bankası olarak faaliyet gösteren BankPozitif, 2001 yılında Toprakbank’a ait BankPozitif tarafından satın alındı. Cıngıllıoğlu ailesi, bankanın adını C Kredi ve Gelişim Bankası olarak değiştirdi. 2006 yılında yapılan yabancı katılımıyla bankanın adı yeniden BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası oldu. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu